Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła

Płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dostępne dla procesów ogrzewania i chłodzenia w różnorodnych procesach przemysłowych. Oferowany zakres płytowych uszczelkowych wymienników ciepła Alfa Laval jest wynikiem szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych oraz zdobytych przez wiele lat doświadczeń w technologii wymiany ciepła.

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła Alfa Laval są zaprojektowane, aby spełnić najwyższe wymagania w zakresie oszczędności energii, kompaktowej budowy i niezawodnego działania. Nowatorska konstrukcja płyt zapewnia najlepszą dystrybucję przepływu mediów na całej jej powierzchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymuje się doskonałą wymianę ciepła i wysoką efektywność energetyczną, ze względu na eliminację martwych stref i ograniczenie ryzyka zanieczyszczenia. Kompaktowa konstrukcja płytowych uszczelkowych wymienników ciepła ułatwia montaż wymiennika w przypadku ograniczonych przestrzeni. System wyrównania uszczelek i pakietu płyt w wymiennikach ciepła zapewnia łatwe i ekonomiczne użytkowanie urządzenia. Rama wymiennika jest wyposażona w elementy, które ułatwiają bezpieczne otwieranie i zamykanie podczas serwisu.

Wymienniki są dostosowane do łatwego montażu i szybkiego rozruchu.

W zależności od rodzaju mediów, ciśnienia i temperatury, poszczególne elementy płytowych uszczelkowych wymienników ciepła Alfa Laval dobrane są w sposób zapewniający najwyższe wymagania w zakresie wydajności i okresu eksploatacji.

Wymienniki Alfa Laval są również dostępne w wersjach z certyfikatem AHRI (seria AQ). Certyfikacja wydajności odbywa się według normy AHRI 400 i jest weryfikowana w programie certyfikacyjnym wymienników ciecz-ciecz AHRI LLHE.

 

Korzyści wynikające ze stosowania uszczelkowych wymienników ciepła Alfa Laval

  • Niskie koszty inwestycyjne
  • Mała powierzchnia instalacyjna
  • Niskie koszty instalacyjne
  • Łatwa rozbudowa
  • Całkowite przywrócenie efektywności wymiany ciepła
  • Niskie koszty użytkowania
  • Ograniczone przerwy w pracy
  • Niskie zużycie energii
  • Materiały poddawane recyklingowi

Katalogi:


Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła – aplikacje.

Więcej informacji otrzymają Państwo kontaktując się z naszym biurem techniczno-handlowym.