Płaszczowo-płytowe oraz Spawane wymienniki ciepła

Wymienniki ciepła Compablock

Alfa Laval Compabloc to typoszereg kompaktowych płytowych spawanych wymienników ciepła, zapewniających optymalną wydajność i łatwe czyszczenie w różnych procesach przemysłowych. Maksymalne ciśnienie obliczeniowe do 42 bar.

Konstrukcja wymienników ciepła Alfa Laval Compabloc łączy w sobie cały szereg korzyści technologicznych w jednym kompaktowym urządzeniu. Spawana konstrukcja wymienników pozwala wyeliminować uszczelki pomiędzy płytami i umożliwia pracę z agresywnymi mediami, w wysokich temperaturach i ciśnieniach.

Wytłoczone płyty zapewniają wysoką turbulencję przepływu, co zmniejsza gromadzenie zanieczyszczeń, a tym samym gwarantuje znacznie wyższą sprawność wymiany ciepła w porównaniu z płaszczowo-rurowymi wymiennikami ciepła. Wysoka sprawność wymiany ciepła i kompaktowa konstrukcja pozwalaja na wykonanie płyt ze stali kwasoodpornej, tytanu i innych materiałów o wysokiej odporności na korozję.

Niewielkie rozmiary i lekkość konstrukcji wymienników ciepła Alfa Laval Compabloc sprawia, że można je zainstalować w dowolnym miejscu, np: na szczycie kolumny destylacyjnej lub w pozycji zawieszonej pod konstrukcją wsporczą. Compabloc można zainstalować w pozycji pionowej, poziomej w zależności od docelowych funkcji urządzenia i dostępnej przestrzeni.

Wymienniki ciepła DuroShell

Płytowo-płaszczowy wymiennik ciepła Alfa Laval DuroShell przeznaczony do pracy z korozyjnymi mediami w wymagających i zmiennych warunkach pracy oraz przy wysokim ciśnieniu i w wysokiej temperaturze. Innowacyjna konstrukcja, pozwalająca zoptymalizować wydajność procesu, przenosi koncepcję płytowo-płaszczowego wymiennika na nowy poziom.

Katalogi:


Wymienniki ciepła Compabloc.

Wymienniki ciepła DuroShell.

Więcej informacji otrzymają Państwo kontaktując się z naszym biurem techniczno-handlowym.